3.g na Festivalu znanosti 2018.

Autor: Administrator , 21. 4. 2018.

Grupa učenika 3.g u okviru nastave informatike posjetila Festival znanosti 2018.

Grupa učenika 3.g razreda je u okviru nastave informatike u  subotu, 21.04.2018. posjetila Festival znanosti 2018. Festival znanosti se održava od početka tjedna no odlučili smo "uhvatiti" bar nešto od događanja,...

Krenuli smo od sigurnoga, odnosno Sveučilišne knjižnice i izložbe: Izraelska otkrića i razvoj koji su utjecali na svijet; autorica Mirte Matošić, Mirjane Šlaj Frolich, Ane Lebl.

Izložba je postavljena na panelima u samom prostoru Sveučilišne knjižnice, pa smo morali biti vrlo tihi. Pokazalo se da ćemo biti pomalo iznenađeni brojnim autorim nama nekih vrlo dragih i bliski otkrića koja svakodnevno koristimo (kao što je razgovor putem interneta i USB stick...) i  za koje smo mislili da uglavnom dolaze sa zapada .
Svi smo bili pomalo impresionirani atmosferom same knjižnice, koncentracija na sadržaje se gotovo osjetila u zraku.

Nakon toga smo malo prošetali zgradom FESB-a, a onda smo odlučili "poviriti " u Sveučilišnu galeriju "Vasko Lipovac", u kojoj je u tijeku izložba "50 godina Splita 3 - ulice, kvartovi, stanovnici" autorica: Višnje Kukoč i Jelene Borota.

Pod stručnim voditeljstvom izuzetno inspirirane voditeljice prošetali smo Splitom 3 od ideje do današnjice i zapravo spoznali što čini jedan grad, njegovu ljepotu i veličinu.

Dan je bio lijep i vruć pa smo odlučili krenuti  ponukani idejom Splita 3 od sjevera prema jugu ne prelazeći cestu, bez opasnosti, put mora do kave gdje smo razmijenili impresije, mišljenja i poneko iskustvo o viđenome.

Sve u svemu prekrasno jutro!

Izvor: Andrijana Skelić, prof.

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr