"Glifosat - zdravlje na kocki"

Autor: Administrator , 4. 7. 2018.

Mole se učenici da ispune anketu "Glifosat - zdravlje na kocki"

Projekt E-medica predstavlja virtualnu zajednicu svih zdravstvenih škola Republike Hrvatske i inozemnih škola (Slovenija, Bosna i Hercegovina, Srbija, Makedonija) te partnerskih škola, a bazira se na izradi edukativnog portala medicinskih škola, komunikaciji učenika i nastavnika putem Interneta, video konferencijama i općem korištenju ICT u školama i kroz općeobrazovne predmete te izvannastavne aktivnosti učenika.

Naša škola je partnerska škola od ove godine te sudjelujemo u tri projketa koji će se predstavljati na 12. smotri E-medica u Termama Tuhelj u ožujku 2019.

U projektima sudjeluje od dvije do pet škola sa po dva učenika. Projekt mora biti isključivo rad učenika, a mentori su zaduženi za omogućavanje različitih načina suradnje s drugim učenicima, nadgledanje provedbe te savjetovanje načina realizacije projekta. U konačnoj prezentaciji projekta treba se vidjeti SURADNJA učenika.

U projektu Glifosat, zdravlje na kocki sudjeluju naše učenice Ivana Zorotović i Ana Debeljak (3E, tehničar nutricionist). Ostali učenici koji sudjeluju su iz Medicinske škole Varaždin koja je ujedno i škola nositeljica projekta i Škole za medicinske sestre Mlinarska iz Zagreba.

Anketu možete ispuniti na sljedećim poveznicama:

Glifosat - zdravlje na kocki

Anketa će omogućiti realizaciju nekih od ciljeva projekta kao što su:

Istražiti:
  • Što je GLIFOSAT i zašto nas treba zabrinjavati
  • Kako GLIFOSAT utječe na zdravlje ljudi i biološku raznolikost u prirodi
  • Kako je u zakonodavstvu regulirana upotreba GLIFOSATA i drugih kemikalija u hrani
  • Postoje li alternative upotrebi GLIFOSATA.
Istražiti koliko učenici znaju o prisutnosti kemikalija u hrani i njihovom utjecaju na zdravlje Probuditi svijest o štetnosti korištenja glifosata te ostalih kontroverznih opasnih kemikalija koje unosimo svakodnevno u organizam putem hrane . Razvijati timski rad, učiti kroz zabavu, koristiti IT tehnologije. Provoditi vršnjačku edukaciju.

Izvor: Marija Rapanić, prof.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2020/244

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr