Razmjena učenika Kaštela - Lindlar

Autor: Administrator , 20. 4. 2015.

Od 14. do 21. travnja učenici  Školskog centra iz Lindlara, grada partnera Kaštela, borave u Kaštelima kao gosti gimnazijalaca SŠ Braća Radić

Od 14. do 21. travnja učenici  Školskog centra iz Lindlara, grada partnera Kaštela, borave u Kaštelima kao gosti Srednje škole Braća Radić. Učenici su smješteni u obiteljima naših gimnazijalaca s kojima su i ostvarili učeničku razmjenu.
Tjedan zajedničkog druženja protekao je u zajedničkom boravku na nastavi i prigodnim radionicama, gimnazijalci su svoje vršnjake upoznali sa znamenitostima svoga grada i županije.
Tako su učenici prijateljskog grada vidjeli Trogir i Split, gradove s liste zaštićene svjetske kulturne baštine UNESCO-a, Salonu  i  Klis, povijesne gradove u našoj okolici.
Na taj su način mogli steći uvid u povijesno kulturni krajolik u koji je inkorporiran naš grad. Bogatstvo prirodne baštine prijatelji iz Njemačke mogli su upoznati posjetom Nacionalnom parku Slapovi Krke te na izletu  brodom do otoka Šolte.
Ne manje značajan dojam kod naših gostiju ostavila je šetnja kroz Kaštela gdje su im priču o nastanku našeg grada ispričali djelatnici Muzeja grada Kaštela, dok je ostatak vođenja po gradu bio prepušten gimnazijalcima koji su kroz priče o kaštelanskim kulama, ljubavnicima Miljenku i Dobrili te staroj maslini pokazali i svoje poznavanje njemačkog jezika.
Cilj ovakve razmjene je upoznavanje s kulturnom raznolikošću domaćina i taj cilj je svakako i ostvaren.
Jednako važan cilj je i stvaranje novih prijateljstava koja su potencijalni temelj za budućnost mladih. Druženje njemačkih i hrvatskih učenika gimnazijalaca SŠ Braća Radić doprinijelo je tako nastavku i produbljavanju prijateljstva dvaju gradova dugog dvadeset godina.

Foto:Mario Klaić
Više u fotogaleriji

Izvor: Ravnateljica: Marija Kezele, prof.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Ožujak 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr