Tjedan obilježavanja 400-te obljetnice smrti Williama Shakespearea u Gimnaziji - Reportaža na radio Splitu

Autor: Administrator , 28. 4. 2016.

"He was not of an age, but for all time"
                                                  (Ben Jonson)

Prošlog tjedna bilo je vrlo živo na nastavi engleskog jezika. Svi su se razredi trudili na najbolji način uključiti u obilježavanje ove velike obljetnice koja se  obilježava u cijelom svijetu.
Čitala  se poezija, glumilo se, slušala se glazba iz Shakespearovog vremena i birali najljepši citati iz Pjesnikove bogate riznice mudrih misli. Evo nekoliko omiljenih  citata po izboru naših učenika (u hrvatskom prijevodu):

• Gdje siješ ljubav, izraste veselje.
  • Ako je glazba hrana ljubavi, svirajte!
  • Voli  svakoga, vjeruj samo nekima, ne čini zla nikome.
  • Nije dovoljno govoriti, nego govoriti istinu.
  • Znamo što jesmo, ali ne znamo što bismo  mogli postati.

Razredi su se natjecali u izradi tematskih plakata. Opći je zaključak da su najoriginalniji i najkreativniji plakati 4.g  ('Othello') i 3.g  ('A Writer for All Time'). Čestitke i pohvale  našim "umjetnicama"!

Sve prezentacije  s temom velikih tragedija  su bile zanimljive s mnogo nepoznatih detalja iz života i djela velikog Barda.

Jeste li znali, npr., da je upravo Shakespeare  prvi upotrijebio riječi  kao što su : manager, football, summit, majestic, fashionable itd. , oko 2000 novih riječi?

Novinarka i urednica radio Splita, g-đa Ivona Jakić, snimila je reportažu o svim ovim aktivnostima, razgovarala s učenicima i učenicama koji su sudjelovali u programu Noći knjige.

Pozivamo učenike i djelatnike naše škole da se uključe u program radio Splita, u ponedjeljak, 2. svibnja 2016. Reportaža će biti emitirana u vremenu između 13. i 14. sati.

Izvor: Anela Tranfić, prof. savjetnica za engleski jezik

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Ožujak 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr