Autor: Administrator , 16. 2. 2017.

Naknadne prijave i odjave ispita

Naknadne prijave, promjene i odjave ispita propisane su člankom 17. i 18. Pravilnika o polaganju državne mature.

Naknadne prijave, promjene ispita
Rok: do 08. svibnja 2017. (uključujući taj dan)
Kako se može naknadno prijaviti ispit ili promijeniti prijavljeni ispit/razinu ispita?

1. Učenici koji ove školske godine završavaju četvrti/peti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj zamolbu za naknadnom prijavom ili promjenom prijavljenoga ispita dostavljaju Školskom ispitnom povjerenstvu koje donosi odluku o opravdanosti zahtjeva i o tome obavještava Centar.
    Za postupak naknadne prijave ispita, promjene prijavljenih ispita i promjeni razine ispita učenici se trebaju javiti ispitnome koordinatoru u školi.

2. Ostali pristupnici zamolbu s priloženom dokumentacijom iz koje je vidljiva  opravdanost razloga za naknadnom prijavom ili promjenom ispita, dostavljaju Centru putem pošte na adresu:

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja
Ulica Damira Tomljanovića-Gavrana 11
Naznaka - Povjerenstvo za ispite DM
Obrasci zamolbe:

• Zamolba za naknadnu prijavu
  • Zamolba za promjenu ispita
  • Zamolba za promjenu razine ispita

Napomena:

• uz zamolbu za naknadnu prijavu ispita potrebno je dostaviti dokumentaciju kojom se  dokazuje razlog i opravdanost neprijavljivanja ispita u propisanom roku.
  • uz zamolbu za promjenom ispita i promjenom razine prijavljenoga ispita potrebno je dostaviti dokumentaciju kojom se dokazuje razlog i opravdanost zamolbe.
  • Nepotpune zamolbe Povjerenstvo neće razmatrati.

Odjave ispita
Rok: do 18. svibnja 2017. (uključujući taj dan)
Kako se prijavljeni ispiti odjavljuju?

1. Učenici koji ove školske godine završavaju četvrti razred u srednjim školama u Republici Hrvatskoj ispite odjavljuju u svojim školama, na način da se jave ispitnome koordinatoru u školi, koji će ih uputiti u daljnje postupanje.

2. Ostali pristupnici javljaju se Centru putem e-maila: odjava@ncvvo.hr putem koje će dobiti naputak o daljnjim postupcima.

Za dodatne informacije i pomoć s pitanjima koja se odnose na državnu maturu pristupnicima su na stranici Postani-student, dostupni Priručnici za prijavu ispita državne mature prema kategorijama pristupnika s detaljnim informacijama.
Za dodatna pitanja možete se javiti telefonom na broj Info centra: 01 4501 899 ili e-mailom info.centar@ncvvo.hr

Izvor: https://www.postani-student.hr/Ucilista/Default.aspx
Priloženi dokumenti:
Naknadna-prijava-ispita-17..doc (47.00 KB)
Promjena_ispita_17.doc (42.00 KB)
Promjena_razine_17..doc (41.00 KB)

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Ožujak 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr