XII FEŠTA OD BOBA - Izvješće

Autor: Administrator , 15. 5. 2017.

Naša škola i ove godine predstavila se na XII  "FEŠTI O, BOBA" održanoj 13. svibnja 2017. u Kaštel Kambelovcu

Vrijedne ruke učenika i nastavnika stručnih predmeta i ove godine zaslužno su nagrađene Kuhačom (čitaj zlatnom medaljom) za „Najinovativnije jelo“.

Naime, Pita od boba i sira i Namaz od boba sa slanim inćunima i aromatičnim začinskim biljem osvojio je vrlo osjetljive okusne poljupce stručnog žirija, te nas nagradio zasluženom nagradom.

Priča o nagradi započinje sadnjom boba u našem vrtu, njegovanjem nježne biljčice, branjem, zrnjenjem, blanširanjem i konzerviranjem, a to su sve vrijedno odradili naši učenici za vrijeme praktične nastave  sa svojim nastavnicima.

Za pripremu gotovih jela uključuju se i ostali nastavnici stručno-teorijskih predmeta, skupa s stručnom službom škole i ravnateljicom koji su svojim znanjem i iskustvom o poznavanju tradicijskih jela i primjenom novih spoznaja unijeli dašak inovativnosti u dobru staru kaštelansku mahunu, njegovo veličanstvo Bob. Njegovu ulogu na ovim prostorima upoznali smo i kroz knjigu našeg prof. Skračića: „Bobu bob“.
Osim inovativnih jela, pripremili smo i tradicionalni Bob s junetinom i manistrom.

Sva jela brzo su se rasprodala uz pohvala kupaca. Prodaju su sa zadovoljstvom pratili i kontrolirali učenici agroturističkog zanimanja, tako da će i oni jednog dana nastaviti i očuvati ovu kaštelansku tradiciju.

Izvor: Marija Rapanić, prof.

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr