"Feniks"

SŠ „Braća Radić“ Kaštel Štafilić partner je na projektu financiranom sredstvima Europskog socijalnog fonda kroz Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. – „FENIKS – Program volontiranja za pošumljavanje opožarenih područja“

SŠ „Braća Radić“ Kaštel Štafilić u lipnju 2017. započela je s provedbom projekta financiranog sredstvima Europskog socijalnog fonda kroz Operativni program Učinkoviti ljudski potencijali 2014.-2020. pod nazivom – „FENIKS – Program volontiranja za pošumljavanje opožarenih područja“.

Partneri na projektu su: Hrvatska gorska služba spašavanja – Stanica Split i Udruga B-4 iz Splita koja je nositelj projekta.
Vrijeme provedbe projekta je 15 mjeseci, a ukupna vrijednost projekta je 1.013.548,22 HR  (u cijelosti financirane iz Europskoga socijalnog fonda).

Opći cilj projekta je doprinijeti kvalitetnom i dugoročnom upravljanju šumskih područja kroz uključivanje mladih u programe volontiranja kroz sljedeće specifične ciljeve projekta:
Razviti dugoročan program volontiranja za pošumljavanje opožarenih područja za srednjoškolski uzrast u suradnji s relevantnim dionicima;
Educirati nastavno osoblje SŠ „Braća Radić“ za menadžment i koordinaciju volontera kao preduvjet održivosti programa;
Obrazovati učenike srednjih škola, njihove roditelje i ostalu zainteresiranu javnost za važnost volontiranja te oformiti dugoročan program odgoja za volontiranje.
SŠ „Braća Radić“, zajedno s partnerima Udrugom B-4 i HGSS-om, u sklopu projekta će organizirati jednu veliku akciju pošumljavanja opožarenog područja u Splitsko-dalmatinskoj županiji, u suradnji s vanjskim dionikom Hrvatske šume d.o.o.
Akcija pošumljavanja označit će ujedno i početak provedbe kampanje za promociju školskog volontiranja, kao primjer u kojem škole, kao obrazovne institucije, mogu promicati, poticati i organizirati volonterski rad.

20.9.2017.

10. 11. 2017.

Obavijest za učenike - volontere u projektu "Feniks"

Edukacija za učenike - volontere, sudionike projekta „Feniks“ počinje u utorak, 14. 11. 2017. u 14:00 h u prostorima blagovaonice učeničkog doma.

Ravnateljica: Marija Kezele, prof.

15. 1. 2018.

Projekt Feniks - obavijest za učenike

Edukacija za učenike - volontere u projektu „Feniks“, održat će se u utorak,16. siječnja 2018. u 14:30 u blagavaonici učeničkog doma u Nehaju
Treća edukacija za učenike-volontere, sudionike projekta „Feniks“, održat će se u
utorak,16.siječnja 2018. u 14:30 u blagavaonici učeničkog doma u Nehaju

Edukaciju će održati članovi Hrvatske gorske službe spašavanja.

Ravnateljica: Marija Kezele, prof.

17. 3. 2018.

Obavijest za učenike projekt-"Feniks"

Sastanak učenika koji sudjeluju u projektu "Feniks"će se održati u utorak, 20. ožujka 2018. u 13.00 u učeničkom domu.
Molimo učenike, sudionike projekta „Feniks“, da dođu u utorak, 20. ožujka 2018. u 13.00 po odjeću i obuću za akciju pošumljavanja u učenički dom.

Nakon podjele odjeće i obuće održat će se sastanak svih sudionika (učenici i profesori) i svi su, bez iznimke, obavezni prisustvovati tom završnom dogovoru .

Akcija pošumljavanja će se odvijati kroz dva dana, 21. i 22. ožujka 2018. (srijeda i četvrtak).

Vidimo se u utorak!!!

20. 3. 2018.

Projekt "Feniks"

Odgađa se akcija pošumljavanja u sklopu projekta „Feniks“, zbog vremenskih prilika za ponedjeljak i utorak, 26. i  27.ožujka 2018.
Učenici trebaju doći u ponedjeljak, 26. 03.2018. u 7:45 ispred Pekare "Leonora", odjeveni u preuzetu, radnu odjeću i obuću, kako bi mogli na vrijeme obaviti prozivku te se smjestiti u autobus.

Obavezno ponijeti kape (koje ste dobili), bocu vode te nešto toplije odjeće jer će, po vremenskoj prognozi biti sunčano, ali hladno .
Prijevoz, marenda, ručak i piće su osigurani. Povratak se predviđa oko 18.00 .

Za sve eventualne izmjene pratite obavijesti na stranicama škole.

Hvala!

Više o akciji na linku

18. 4. 2018.

Projekt "Feniks"

Akcija pošumljavanja opožarenih površina u sklopu projekta „ Feniks“  u kojoj su sudjelovali učenici i nastavnici naše škole odvijala se 27.i 28. ožujka 2018. na padinama Mosora u blizini „Zvjezdanog sela“ .

Fotografije i videa možete vidjeti na str.“Feniks“ na slijedećim linkovima.

Youtube linkovi:

26.04.2018.

Volonterska akcija čišćenja staze sv. Ciprijana

Udruga B-4 i Srednja škola „Braća Radić“ Kaštel Štafilić 26.4.2018. sudjelovali su u volonterskoj akciji čišćenja otpada, koju je organizirao naš partner na projektu "FENIKS", HGSS - Stanica Split, u suradnji s čak 14 drugih partnera:

Čistoća d.o.o. Split, Hrvatske šume d.o.o., Grad Omiš, TZ Grada Omiša, DIP CZ- odsjek Split, Javna ustanova „More i krš“, PEU Gata, Peovica d.o.o., DVD Gata, DVD Omiš, Turistička agencija „Adriatic.hr“, PD Imber, PD Perun, PU Dinaridi, PK Gojzerice.

Preko 140 volontera, među kojima i učenici SŠ "Braća Radić", uklanjalo je krupni i sitni otpad sa staze sv. Ciprijana koja prolazi kroz nelegalno odlagalište otpada blizu crkve sv. Ciprijana u Gatima, uz prateću mehanizaciju.

VIRTUALNA KNJIŽNICA 2022/23

« Ožujak 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr