47. PRAZNIK CVIJEĆA - MARULIĆEV CVIT

Autor: Administrator , 16. 4. 2024.

Ove godine smo izlagali, posjetili i bili na edukaciji na 47. Prazniku cvijeća pod nazivom Marulićev cvit Split.

Naša škola se predstavila sa realističkim prikazom Knjige Judita Marka Marulića.
Knjiga je rađena uplitanjem maslinovih grana koje su učvršćene sa žicom na drvenim okvirima obloženim palminim vlaknima. Slova su izrađena ljepljenjem kore bora na aluminijsku žicu.
Dvije srebrnolisne palme predstavljaju ruke koje je drže.

U sklopu Praznika cvijeća održao se i Hrvatski kup cvjećara. Imali smo priliku u društvu pobjednice Državnog prvenstva Magdalene Kahline iz Zaboka čuti iz prve ruke o pojedinim radovima koje su imali na natjecanju. Gđa Magdalena je opisala postupak i trajanje izrade svakog pojedinog uratka.

Prenijela je učenicima utiske sa natjecanja te im zaželila da se nastave baviti cvjećarstvom, jer je to zanimanje koje uz ljubav prema cvijeću, kreativnost, tehnike rada, sate edukacije, praćenje trendova, strpljenje i predanost pružaju mogućnosti za napredovanje u posli.

Zaželjeli smo joj puno uspjehana predstavljanju Hrvatske na Europskom prvenstvu cvjećara koje će se održati od 26.-31.kolovoza iduće godine u Haagu, Nizozemskoj.

Izvor: Mara Midžor, prof.

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr