Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije

Autor: Administrator , 14. 5. 2019.

U subotu, 11. svibnja 2019.  održan je Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije na kojem se predstavila i naša škola.

Na Trgu Gaje Bulata, u subotu, održan je Dan srednjih škola Splitsko-dalmatinske županije gdje su srednje škole imale informativne štandove. Naš štand je bio jako posjećen jer sve više mladih želi steći životno strukovno zanimanje koje mu također omogućuje nastavak obrazovanja na visokim učilištima.

Zainteresirani osmaši i njihovi roditelji su imali puno pitanja poput: koliko bodova treba za upis, koliko ima predmeta, koliko ima praktične nastave, kakav je dom i koliko je blizu. Antea i Kažimir su vrlo rado odgovarali na svako pitanje. Posjetio nas je naš župan, gospodin Blaženko Boban kojeg je, između ostalog, zanimalo kako će spasiti svoje stablo breskve čiji su se listovi počeli kovrčati. Naša Željana mu je ponudila par rješenja.

Svake godine, pa tako i ove, neizostavni Stipe je bio pokraj štanda, ali ne i na njemu. Na njemu su se, osim sadnica i pribora za pčelarstvo, našli kaštelanski kolač i slatko od kumkvata koje su posjetitelji mogli kušati.

Svoj doprinos su dale i kolege i kolegice: Željana Bašić, Nada Blajić, Sandi Popović, Živko Skračić, Mirko Tocilj, Igor Bralić, Marija Rapanić, Miranda Mendeš, Petrana Pupić.

Izvor: Petrana Pupić, prof.

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr