Projekt: Urban permaculture education in Europe's school education

Autor: Administrator , 23. 2. 2024.

Ove školske godine naša škola je partner u projektu:  Urban permaculture education in Europe's school education u suradnji s PKD, 4Change i Zeleno doba, tj. međunarodna suradnja Hrvatska, Srbija i Rumunjska.

Cilj projekta je poticati međusektorsku suradnju različitih stručnjaka s primarnim ciljem razvoja digitalne pedagogije i didaktike, temeljene na dobrim praksama, koje podupiru nastavne stručnjake prema inovativnim pristupima u svrhu razvoja zelenih vještina u srednjoškolskom obrazovanju.

Klimatske promjene i ekološka i gospodarska kriza zahtijevaju odlučne odgovore kako na sustavu tako i na osobnoj razini i postupcima pojedinca. Permakultura u svom holističkom pristupu analizi i dizajnu sustava nudi rješenja koja se vrlo lako usvajaju i primjenjuju te su posebno učinkovita u urbanim sredinama.

Ovaj projekt pruža sustav tematski osmišljene nastave za srednjoškolsko obrazovanje temeljen na dobrim praksama u primjeni permakulture u različitim kontekstima ugrađenim u platformu za e-učenje.

Nastavnici u srednjim školama tako bi bili potaknuti da otvaraju teme iz biologije i ekologije s naglaskom na društvenog djelovanja i regeneracije ekosustava (uključujući društvene zajednice), a studentima se pruža zanimljiv i praktično rješenje koje se može primijeniti u svakodnevnom životu.

Projekt ima za cilj podržati učitelje i druge stručnjake u nastavi kroz njihov kontinuirani profesionalni razvoj razvoj inovativne digitalne nastave i metoda ocjenjivanja i provedba događaja koji odgovaraju na zaštitu okoliša i borba protiv klimatskih promjena, poticanje razvoja zelenih vještina učitelja i učenika.

Srednja škola Braća Radić sudjeluje u pregledavanju i savjetovanju u izradi  lekcija, davanju metodičkih uputa i izradi digitalnih sadržaja  (nuggetsa), diseminaciji projekta i objavama na društvenim mrežama. U projekt su uključeni djelatnici škole: Daria Maljković, prof.savjetnik, Marija Jerkunica, prof.mentor i Anamarija Novak Mitrović, prof.

Sve vezano za projekt možete pratiti putem društvenih mreža:

Izvor: Anamarija Novak-Mitrović, prof.

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr