Mjesec hrvatske knjige

Autor: Administrator , 24. 10. 2008.

Svake godine u našoj zemlji obilježavamo Mjesec hrvatske knjige i to od 15. listopada do 15. studenoga. Ova kulturna manifestacija se odvija pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture s ciljem promicanja hrvatske knjige i čitanja.

Ovogodišnji Mjesec knjige posvećen je 500. godišnjici rođenja Marina Držića.

Povodom Mjeseca knjige sve gradske knjižnice pripremaju niz predavanja, predstavljanja knjiga, glumačkih i lutkarskih  predstava, igraonica, pričaonica, izložbi, te koncete u svojim prostorijama, uz sudjelovanje poznatih hrvatskih pisaca i  umjetnika.

Predviđene su i neke pogodnosti za korisnike npr. vraćanje zaduženih knjiga bez naplate zakasnine ili prigodne cijene upisa.

Pozivam sve ljubitelje kulturnih događanja da posjete našu Gradsku knjižnicu Kaštela ili najbliže im Gradske knjižnice (Trogir, Solin, Marko Marulić u Splitu) i izaberu sadržaj po svojoj želji iz  bogate ponude programa. (Ne morate biti član knjižnice!)

Kako bih vam olakšala izbor prilažem programe splitske i kaštelanske Gradske knjižnice. O aktivnostim kaštelanske Gradske knjižnice više možete pročitati na portalu Grada Kaštela  www.kastela.org

Izvor: Mirna Luketin, dipl.knjžničarka
Priloženi dokumenti:
Program Gradske knjižnice Marka Marulića.doc (33.00 KB)

« Svibanj 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr