DRŽAVNO NATJECANJE IZ TALIJANSKOG JEZIKA

Autor: Administrator , 26. 4. 2021.

Nakon ostvarenog 1. mjesta na županijskom natjecanju iz talijanskog jezika u kategoriji A Gimnazije - nastavljači, Nilo Mikasović, učenik 4.h razreda jezične gimnazije pod mentorstvom prof. Ilone Duišin pozvan je na državnu razinu natjecanja.

Državno natjecanje u poznavanju talijanskog jezika održano je 22. i 23. travnja 2021. godine u virtualnom okruženju u našoj školi pod nadzorom školskog povjerenstva sa članovima: prof.  Adrijanom Skelić, pedagogicom Sanjom Rozga te ravnateljicom Marijom Kezele.

Samo natjecanje je bilo prilično zahtjevno s obzirom da su se provjeravale sve jezične vještine: slušanje, pisanje, čitanje s razumijevanjem te na kraju i usmeno izlaganje tj. govorenje.
Naš Nilo je bio spreman suočiti se sa svim izazovima pa čak i zapjevati "Lasciatemi cantare con la chitarra in mano..." da je za to bilo prigode.

Tema tj. slika koju je odabrao za usmeno izlaganje bila je Planet Zemlja i očuvanje okoliša. Zanimljivo je da pritom nije zaboravio spomenuti omiljenog mu Lewisa Hamiltona kao predsjednika Formule E.

Na kraju natjecanja Nilo je osvojio 6. mjesto. Bilo je to pomalo stresno, poučno i zabavno iskustvo za sve sudionike i promatrače.

Na kraju smo još i proslavili rođenje malene Nikol.

Izvor: Ilona Duišin, prof.

« Svibanj 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr