46. Praznik cvijeća - Flowers and fashion

Autor: Administrator , 23. 3. 2023.

Pozivom da izlažemo na 46. Prazniku cvijeća pod nazivom Flowers and Fashion, koji se održava u Dioklecijanovim podrumima u Splitu, uvidjeli smo da nam ja vlaknasti materijal od palme iz našeg parka  (Visoka žumara - Trachycarpus fortunei uništena napadom palminog drvotoča) idealna podloga za izložak.

U izradi Palmine sudjelovali su naši učenici od 1.- 3. razreda zanimanja cvjećar sa nastavnicama praktične nastave. Učenici su izradili skicu za haljinu, te dodajući detalje (šešir, torba, podloga za buket, cipele) oživjeli Palminu.
Raskošna haljina izrađena na Palmini sastavljena je od većih komada palmine kore užičane tj. šivane zajedno. Koristili smo sve materijale iz našeg školskog vrta i parka: kelj  (Brassica oleracea var. sabauda) za glavu; vitice od vinove loze  (Vitis vinifera) mahovina, sedumi i kumkvat  (Fortunella spp.) za poprsje i detalje glicinija (Wisteria sinensis  za obod šešira, te klijanci leće (Lens culinaris) kao podloga za buket.
Šešir, torbu, haljinu i buket smo obogatili Ranunculama domaće  proizvodnje OPG-a Borisa Tičinovića.

Ponosni smo da smo dio ovako velike manifestacije na kojoj su osim hrvatskih cvjećara aranžera sudjelovali i mnogi europski cvjećari aranžeri. Praznik cvijeća može se posjetiti do kraja tjedna.

U ponedjeljak je održana  edukativna radionica na temu Uskrsa koju je moderirao gosp. Simon Ogrizek a na radionici su sudjelovali Tomasz Max Kuczynski iz Poljske, Alex Segura Arana iz Španjolske, Ferenc Kruzlicz iz Mađarske i Ivan Bergh Ibfs iz Italije.
U poslijepodnevnim satima je održan Forum cvjećara na kojem se govorilo o aktualnostima  u cvjećarstvu.

Izvor: Mara Midžor, prof.

« Svibanj 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr