17. Tjedan cjeloživotnog učenja u SŠ Braća Radić Kaštel Štafilić-Nehaj

Autor: Administrator , 19. 4. 2023.

Povodom 17. Tjedna cjeloživotnog učenja, u našoj školi su nastavnici održali edukativne i korisne radionice i predavanja iz područja cvjećarstva, veterine, prehrane i informatike.

Polaznici su na radionicama iz cvjećarstva upoznati s upotrebom reciklažnog prirodnog materijala i to dijelovima palmine kore za izradu različitih dekoracija. Radionicu su vodile prof. Mara Midžor i Marijana Bjeliš.

Radionice su iz programa prehrane  vodile su prof. Zdravka Đapić-Vučemilović  koja je učenicima, tehničarima nutricionistima pokazala kako napraviti sirove slastice, „Raw food“ od orašastog voća a prof. Petrana Pupić i Marija Rapanić  s  učenicima su izrađivale različite bombone.

Na radionici iz veterine polaznici su doznali na koji način trebaju skrbiti o svojim mačkama te kojim su sve zdravstvenim problemima i rizicima izložene.  Radionicu su vodili prof. Marija Jerkunica i Mirko Tocilj.

Na radionici iz informatike polaznici (učenici 1. i 2. razreda opće gimnazije) su saznali što je "Digitalni identitet" i "Digitalni otisak", vezu između njih, zašto ih je važno razumjeti te kako oni utječu na naš život. Polaznici su upoznati s pojmovima privatnosti i javne domene.
Nakon što su ispitali svoje digitalne otiske polaznici su naučili kako ih kontrolirati i smanjiti te na koji način ostaviti pozitivan digitalni otisak. Na koncu smo proveli zanimljivu raspravu o budućnosti digitalnog otiska (predviđamo mu brz i sjajan razvoj).
Krasan plakat su nacrtali Mihaela, Sara , 1.g te Filip, Lana i Vana, 2.g. Radionicu je organizirala i vodila prof. Andrijana Skelić.

Izvor: Marija Rapanić, prof.

« Svibanj 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr