PROJEKT „UBERI“ – SŠ „Braća Radić“ Kaštel-Štafilić, Učenička zadruga „Trišnja“

Autor: Administrator , 8. 5. 2023.

Projekt „UBERI“- „Učimo, Brinemo, Educiramo se, Radimo, Imamo“ proveli su učenici Srednje škole Braća Radić iz Kaštel - Štafilića, ujedno i članovi Učeničke zadruge „Trišnja“. Projekt je financiran iz programa RAST Centra izvrsnosti Splitsko- dalmatinske županije.

Projekt „UBERI“- „Učimo, Brinemo, Educiramo se, Radimo, Imamo“ proveli su učenici Srednje škole Braća Radić iz Kaštel- Štafilića, ujedno i članovi Učeničke zadruge „Trišnja“.

Projekt promiče volonterstvo učenika, ekologiju, smanjivanje otpada od hrane i učenje kroz rad, a odvijao se u periodu od studenog 2022. g. do svibnja, 2023. g.. Učenici škole, zajedno s mentoricama u tom periodu pomogli su obrati voće ljudima i ustanovama, koji su za to bili zainteresirani.

Od ubranih plodova su osmislili nekoliko proizvoda: pastu od maslina, masline u ulju, koricu od naranče, arancine, liker, džem. Proizvode su proizveli, za njih napravili deklaracije, analizirali ih u školskom laboratoriju, degustirali i na kraju poklonili ljudima kojima je to potrebno. Kroz osmišljavanje i izradu proizvoda jačali su svoje strukovne kompetencije za zanimanja tehničar nutricionist, agroturistički tehničar i pekar.

Održivost projekta osigurana je kroz know-how cijelog procesa izrade novih proizvoda i recepture koje ostaju na korištenje UZ „Trišnja“, pa očekujemo ovakve aktivnosti i ubuduće. Tijekom projekta učenici su snimali aktivnosti te na kraju izradili kratki video s presjekom provedenih aktivnosti.

SUDIONICI:

1. Petra Brkljačić, učenica 4.e
  2. Marija Čović, učenica 4.e
  3. Luka Čurčić, učenik 4.e
  4. Antonija Ercegovac, učenica 3.b
  5. Lucija Glavinić, učenica 3.b
  6. Lolita Lana Ivaković, učenica 4.e
  7. Karla Leitner, učenica 4.e
  8. Anđela Ribić, učenica 4.e
  9. Marko Stipkov, učenik 4.e
  10. Jurijeta Šoda, učenica, 3.e
  11. Ema Videka, učenica 4.e
  12. Stivo Žanko, učenik 4.e
  13. Valentina Veličković, mentorica
  14. Vesna Režić Dereani, mentorica

Izvrsnost nije cilj.
Izvrsnost je stav!

Studeni 2022. - svibanj 2023.

Izvor: Vesna Režić-Dereani, prof.

« Svibanj 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr