Clean up the Med 23

Autor: Administrator , 15. 5. 2023.

U okviru međunarodne kampanje Clean up the Med  u Kaštel Štafiliću je u subotu, 13.5. održana ekološka akcija. U akciji čišćenja podmorja i obale, silnom jugu usprkos, sudjelovali su ronioci UPA Rostrum, Podstrana, PSD Giričić, članovi udruge „Gabine“, brojni mještani kao i nastavnici i učenici naše škole i partnerske škole Antun Horvat iz Đakova. Organizatori akcije su Grad Kaštela, mjesni odbor Kaštel Štafilić, udruga Gabine, SŠ Braća Radić i TZ grada Kaštela.

Ronioci UPA Rostrum, Marin i Đani, održali su učenicima radionicu i demonstrirali kako se koristi oprema za ronjenje.

Dok su  ronioci iz mora iznosili plastiku, boce, razni otpad, a mještani im pomagali na kopnu, učenici su analizirali vrstu i količinu otpada na obali i napravili popis koji se šalje u sjedište Clean Up The Med gdje se objedinjuju podaci s cijelog Mediterana.
Veliki broj sudionika nije imao previše posla što pokazuje da se svijest i odnos prema okolišu mijenjaju u pozitivnom smjeru.

Ovom objedinjenom akcijom obilježen je  i European Maritime Day koji promovira akcije kojima je cilj  osvješćivanje stanovnika Europe o važnosti očuvanja mora.
Na kraju akcije svi su se sudionici našli na zajedničkom ručku u restoranu naše škole.

Foto: Jakov Sučić

Izvor: Daria Maljković, prof.

« Svibanj 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr