Ruksak (pun) kulture i u našoj školi!

Autor: Administrator , 17. 10. 2023.

U sklopu programa Ruksak (pun) kulture u prostorijama Gimnazije ovoga ponedjeljka održane su predstava i radionica za sve zainteresirane učenike naše škole.

Ruksak (pun) kulture program je koji omogućava dostupnost i približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima koji žive u sredinama s ograničenom dostupnosti kulturnim i umjetničkim sadržajima.

Program razvija njihovo kreativno obrazovanje, senzibilizira djecu i mlade za područje umjetnosti i kulture te omogućuju djeci i mladima pristup svim vrstama umjetnosti i kulture.

U sklopu gore navedenog programa, Triko Cirkus Teatar stigao je ovoga ponedjeljka u našu školu i predstavio nam svoju Zaboravi na Dulcineu, predstavu koja donosi dekonstrukciju različitih klasičnih tekstova - od Shakespearea, Cervantesa, Calderona de la Barce i mnogih drugih.

Nakon predstave održana je radionica za učenike trećih i četvrtih razreda tijekom koje su učenici razgovarali o predstavi te iznosili svoje dojmove. Poslije su svi učenici dobili jedan citat iz nekog klasičnog djela koji su trebali pokušati povezati sa svojim životom i prokomentirati njegovo značenje.

Cilj radionice bio je zainteresirati učenike za područje umjetnosti i kulture te pokazati koliko nam umjetnost može pomoći u našoj svakodnevnici i svemu onome što ona sa sobom nosi.

Izvor: Mandica Vujina Rapić, prof.

« Svibanj 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr