Dani otvorenih vrata Srednje škole Braća Radić

Autor: Administrator , 30. 11. 2023.

Srednja škola Braća Radić provela je proteklog tjedna manifestaciju Dani otvorenih vrata u okviru projekta uspostave regionalnog centra kompetentnosti u sektoru ugostiteljstva i turizma Split čiji je nositelj Turističko ugostiteljska škola iz Splita.

Regionalni centar zamišljen je kao buduća baza stvaranja turističkih radnika kakvi odgovaraju tržištu rada te modernim trendovima u društvu. Ostali partneri u projektu su Srednja strukovna škola Blaž Jurjev Trogiranin iz Trogira te Srednja škola Bol. I jedan i drugi partner iz istog su sektora, sektora turizma i ugostiteljstva. Jedino kaštelanska partnerska škola dolazi iz sektora poljoprivrede, prehrane i veterine. Ona time ima posebnu ulogu jer upravo RCK treba pokazati koliko je važna međusektorska suradnja, osobito kad su u pitanju poljoprivreda, prehrana i veterina kao struke potpore ovoj važnoj privrednoj grani.
Dani otvorenih vrata namijenjeni su prije svega učenicima osmih razreda koji uskoro odlučuju o nastavku školovanja te njihovim mentorima u školama koji im u tome uvelike trebaju pomoći.

Prvi dan manifestacije održan je u prostorima kaštela Rušinac, bio je namijenjen predstavljanju budućeg centra kompetentnosti, a gosti su bili ravnatelji osnovnih škola iz Kaštela, Trogira i Okruga te predstavnici partnerskih organizacija Srednje škole Braća Radić. Domaćini su za svoje goste priredili prigodne delicije, rad učenika SŠ Braća Radić pod vodstvom njihovih mentora.

Drugog dana Kaštelanaka srednja škola predstavila je svoje obrazovne programe, kako gimnazijske tako i strukovne. Bilo je riječi o brojnim aktivnostima škole, o projektima koje godinama uspješno provodi te o posebnostima škole i mogućnostima za svakog učenika pojedinca.

Posjetitelji su sudjelovali u radionicama koje su za njih pripremili nastavnici i učenici srednje škole. Tako su se u veterinarskom praktikumu osmaši upoznali s obrazovnim programom Veterinarski tehničar te njegom kućnih ljubimaca.
U dijelu škole koji nudi poljoprivredne obrazovne programe sudionici su mogli izrađivati adventske vijence, imali su prilike vidjeti upoznati se sa začinskim i ljekovitim biljem.
U školskom restoranu je organiziran niz radionica pa su se učenici između ostaloga mogli poigrati s robotima, a s ciljem predstavljanja prehrambene struke organizirane su radionice izrade sočnih zalogaja. Mladi gosti mogli su na taj način svim osjetilima obuhvatiti sadržaje koje u svojim obrazovnim programima ima SŠ Braća Radić. Osim samih domaćina svoje programe predstavila je i partnerska Srednja strukovna škola Blaž Jurjev Trogiranin.

Želja domaćina bila je da njihovi gosti provedu  lijepe i zanimljive dane u prostorima Škole i nadaju se da su u tome i uspjeli.

Izvor: Ravnateljica: Marija Kezele, prof.

« Svibanj 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr