Humanitarna akcija "Šapa dobrote"

Autor: Administrator , 29. 1. 2024.

Humanitarna akcija Šapa dobrote je uspješno završena. Učenici i profesori SŠ Braća Radić iz Kaštel Štafilića su prodavali proizvode učenika tijekom božićnih blagdana. Prikupljena sredstva su namijenili skloništu No kill, „Animalis Centrum“ u Kaštel Sućurcu.

16. 01. 2024. su učenice 1. a razreda veterinarskih tehničara, Magdalena Radić i Nina Vidović predale uplatnicu vlasniku skloništa Zvonimiru Filipoviću. Prikupljeno je i uplaćeno na račun skloništa 407 €.

Veselio se donaciji i Bibi, mješanac koji je veselo trčkarao oko njih, lajao i donosio povodac. Čekao je  da ga Magdalena i Nina odvedu u šetnju i nagrade kojom poslasticom.
Gospodin Zvonimir se zahvalio i zamolio učenice da prenesu glas o važnosti volontiranja i udomljavanja pasa.

Kroz zajednički trud uspjeli su pokazati da solidarnost i empatija imaju snažan utjecaj na poboljšanje života onih koji nemaju glas.
Novac će biti iskorišten za unapređenje infrastrukture skloništa, nabavu kvalitetne hrane, pružanju medicinske skrbi i promicanju udomljavanja.

Zahvaljujemo svima koji su sudjelovali u humanitarnoj akciji ili pridonijeli na bilo koji način.
Ovakvim aktivnostima stvara se humanija zajednica koja brine o onima koji ne mogu brinuti o sebi.

Izvor: Marija Jerkunica, dr. vet. med.

« Svibanj 2024 »

Srednja škola "Braća Radić" Kaštel Štafilić / Put poljoprivrednika bb, HR-21217 Kaštel Štafilić / www.ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr / ured@ss-bracaradic-kastelstafilicnehaj.skole.hr