14. veljače – Međunarodni dan darivanja knjigom

Autor: Administrator , 14. 2. 2024.

Pridružimo se humanitarnoj akciji darivanja slikovnica i knjiga za mlade!

U okviru nacionalne kampanje  za poticanje čitanja od najranije dobi "Čitaj mi" te povodom  Međunarodnog dana darivanja knjigom (14. veljače), Gradska knjižnica Kaštela  poziva nas da sudjelujemo u humanitarnoj akciji darivanja slikovnica i knjiga koje nam više ne trebaju.

Ovom akcijom kojoj je geslo “Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj” želi se potaknuti mlade na darivanje i pomaganje potrebitih te promovirati čitanje, pogotovo čitanje iz užitka.

Školska knjižnica poziva sve učenike i djelatnike – ako želite sudjelovati u ovoj humanitarnoj akciji i pokloniti slikovnicu ili knjigu za mlade, do 1. ožujka 2024. možete donijeti vašu donaciju u školsku knjižnicu ili na bilo koji odjel kaštelanske knjižnice.

Ove godine akciji će se priključiti volontersko-humanitarni klub našeg učeničkog doma, "Vita". Učenici će za vrijeme drugog dijela zimskih praznika boraviti u svojim mjestima i biti promotori ove akcije u svojim okruženjima. Po povratku u učenički dom,  donacije mogu predati voditeljici kluba, odgajateljici Mariji Jerkunici ili knjižničarki. Kao i svake godine, sve što prikupimo odnijet ćemo Gradskoj knjižnici Kaštela koja će proslijediti naše donacije. Preporuka je da to bude pedijatrijskim bolničkim odjelima, domovima zdravlja, dječjim domovima, humanitarnim udrugama, obiteljima u kojima  roditelji nemaju mogućnosti nabaviti slikovnice ili knjige svojoj djeci.

Sudjelujmo u ovoj korisnoj humanitarnoj akciji za koju smo sigurni da će donijeti djeci radost!

"Knjiga je dar koji možeš otvarati opet i opet.” – Garrison Kellior

Opširnije: https://www.gkk.hr/vijesti/akcija-prikupljanja-i-darivanja-slikovnica/
Izvor: Mirna Luketin, prof. i dipl.knjižničarka

Izvor: Mirna Luketin, prof. i dipl. knjižničarka, stručni suradnik mentor